MENÜ
A nevem Benedek Miklós Balázs, jelenleg a Gheorghe Dima Zeneakadémia végzős mesterszakos hallgatója vagyok szaxofon szakon. A zene az életem részét képezi 18 éve, ez alatt az idő alatt több hangszeren is volt lehetőségem játszani, de tetszésemet végső soron a szaxofon nyerte el, amelyen több mint 13 éve játszom. Zenei tevékenységeim közé tartozik a klasszikus zene, jazz és egyéb könnyűzenei műfajok előadása is, ezen műfajokat az egyetem mellett lehetőségem van különböző zenekarokban is gyakorolni. Az eltérő zenei stílusokkal és előadói helyzetekkel való találkozás folyamatosan új kihívások elé állít, amelyek nagyban hozzájárulnak szakmai fejlődésemhez. Mindig is nagyon fontos volt számomra az önfejlesztés, az elmúlt években több elismert szaxofonművész mesterkurzusain is részt vettem, mint Claude Delangle, Federico Mondelci, Arno Bornkamp, Joshua Hyde, Nicolas Arsenijevic. Ezen mesterkurzusoknak köszönhetően behatóbban tanulmányozhattam a modern szaxofonozás világát. Az önfejlesztési utamhoz már második alkalommal járul hozzá a Communitas Alapítvány. Ez alkalommal is nagyon hálás vagyok az Alapítvány munkásságáért, mivel általuk nekem is és több hazai zenésztársamnak is lehetőségünk nyílik az erdélyi magyar kultúrát gazdagítani.
400489 - Kolozsvár, Majális (Republicii) u. 60. szám
Mobil: 0723-250324
Tel./Fax: 0264-594570




